Syn a manžel mě stáli 400 tis. Kč

Po rozvodu jsem se odstěhovala do Brna. Syn akorát dokončil střední školu a bylo na čase, aby se osamostatnil. Manžel mohl jít bydlet do bytu, který měl po rodičích a já se těšila na nový život v Brně. Chtěla jsem si koupit nějaký menší byt a k tomu jsem potřebovala peníze z prodeje domu. Teoreticky tedy prodeji domu nic nestálo v cestě. Jenže jak se ukázalo, vše bylo jinak.

Continue reading

Jak jsme přišli o milion korun

V roce 2008 jsem se sestrami zdědila dvougenerační dům. Dohodli jsme se, že jej prodáme. Jsme tři a tak jsme nastavili cenu domu na 3 mil. Kč. Pěkně každé jeden milion. Samozřejmě, že se toho hned chytly realitky a začali dům inzerovat. Po nějaké době přišel konečně vážný zájemce. Byl to voják, co se vrátil z mise a měl hotové peníze. Dům vyžadoval trochu oprav a tak chtěl snížit cenu na 2,7 mil. Kč.

Jak to celé probíhalo a proč jsme nakonec přišli o milion korun?

Continue reading

Jak jsem neprodal byt 3+1 v Olomouci

Poučte se z mých chyb

Celý příběh je o tom, jak člověk míní a život mění. Myslel jsem si, že si v klidu sám a rychle prodám byt. Přitom jsem ale nasekal mnoho chyb, udělal mnoho zkušeností s realitkama a byt se mi nepodařilo prodat ani za půl roku. Přečtěte si, jaké zásadní chyby jsem udělal a proč se mi nepodařilo byt prodat. Přitom řešení bylo nakonec tak jednoduché.

Continue reading